Ask Me

Pranie pościeli

21/07/2014

Pranie pościeli może na pierwszy rzut oka wydaje się proste, jednak przy ilości dostępnych tkanin i kolorów, dość łatwo możemy przeoczyć parę szczegułów i już przy pierwszym praniu zniszczymy sobie nowo zakupiony komplet. Aby temu zapobiec wystarczy pamietać o kilku rzeczach o których zdecydowaliśmy wspomnieć poniżej:

1. Pamiętajmy o dokładnej segregacji naszej pościeli. Nie mieszajmy jasnej pościeli z ciemną lub z pościelą, która może farbować! Do pranej pościeli możemy dorzucić także inne tekstylia, jednak starajmy się, by były to rzeczy wykonane z jednakowej tkaniny, tzn. pierzmy bawełniane rzeczy razem.

2. Przed wykonaniem prania przeczytajmy metkę, na której znajdują się zalecenia dotyczące prania pościeli. Nie powinniśmy prać pościeli w wyższej temperaturze, niż ta, która została podana przez producenta. W dzisiejszych czasach, proszki są na tyle efektywne że usuną każde zabrudzenia, wysokie temperatury zniszczą tylko bawełnę i obniżą żywotność naszej pościeli.

3. Przed praniem zapnijmy wszystkie guziki i zamki, znajdujące się w pościeli – sprawi to, że pozostałe rzeczy, które pierzemy, nie dostaną się do środka pościeli.

4. Pościel z nadrukami powinniśmy prać obróconą na lewą stronę.

5. Do prania kolorowej pościeli używajmy dobrych i sprawdzonych proszków oraz żeli do prania.

6. Pamiętajmy także, by podczas suszenia nie narażać pościeli na długotrwałe działanie promieni słonecznych, jeżeli nie chcemy, by pościel wypłowiała.